İftar menüleri 2024: 26. Gün İftar Menüsü

Ramazan ayının bitmesine son günler kala 26. gün iftar menüsüyle yine sizlerleyiz.

Üstelik bu gün bin aydan daha hayırlı olarak bilinen Kadir Gecesi. Hem bu mübarek geceye hem de Ramazan ayının son günlerine yakışır bir iftar menüsü hazırladık.

26. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Kulak çorbası,
  • Tepsi kebabı,
  • Pirinç pilavı,
  • İrmik helvası

KULAK ÇORBASI26. gün iftar menüsüne Diyarbakır yöresine ait severek tüketilen hem doyurucu hem de lezzetli kulak çorbasıyla başlayalım istedik. Kıymalı iç harç ile hazırlanan hamura verilen kulak şeklinden adını alan bu tarif, terbiyeli et suyu yapılarak eşsiz bir lezzet ortaya çıkarır.

Diyarbakır yöresine ait: Kulak çorbası tarifi

TEPSİ KEBABITek tepsi içerisinde yapılan, kendi suyuyla pişen tepsi kebabı, Antakya yöresine ait bir yemektir. Hem yapımı kolay hem de lezzeti ile damak şenlendiren bu tarif 26. gün iftar menünüze çok yakışacak.

Tek başına bir lezzet bombası: Tepsi kebabı tarifi

PİRİNÇ PİLAVI

Et yemeklerinin yanına şüphesiz en çok yakışan şey tane tane kaşıktan dökülen pirinç pilavıdır. iyi bir pirinç pilavının sırrı ise onu güzelce kavurmaktır.

Tane tane kaşıktan dökülecek: Pirinç pilavı tarifi

İRMİK HELVASITürk mutfağının en sevilen ve her evde en sık pişirilen tatlılar biri irmik helvası, bu güzel günde de menümüzde yer alıyor. Sadece 20 dakikanızı alacak bu tarif ile iftar yemeğinden sonra sevdiklerinize tatlı bir şölen yapabilirsiniz.

Birebir ölçü: İrmik helvası tarifi 

Farklı bir menü alternatifi için:

Şimdiden afiyet olsun!

27. gün iftar menüsü için tıklayın;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir